Kanarek w domu

Kanarki to bardzo wesołe, egzotyczne ptaki, które bardzo lubią śpiewać. Potrafią nim oczarować niemal każdego, jednak słuchanie ich na okrągło może przysporzyć niekiedy o zawroty głowy. Są jednak osoby, które mogłyby go słuchać cały czas, dlatego też bardzo pragnęłyby mieć tego żółciutkiego ptaka w swoim domu. Co zatem trzeba wiedzieć aby kanarkowi nic nie brakowało?

Przygotowanie mieszkania
Nie trzeba zbyt dużo przygotowań do przyjazdu nowego domownika. Nie jest to ptaszek zbyt wymagający i przygotowane miejsca na klatkę zdecydowanie wystarczy. Jeżeli natomiast ptaszek ma być co jakiś czas wypuszczany, powinniśmy z otoczenia pozabierać ostre przedmioty, osłonić lampy, powiesić firanki w oknach, aby kanarek nie obijał się o szyby. Musimy również usunąć firanki tak zwane „spaghetti”, ponieważ w takich nasz kanarek bardzo łatwo może się zaplątać.

Przygotowanie klatki
Kanarek lubi latać, a więc i klatka powinna być takiej wielkości, aby kanarek mógł swobodnie się w niej przemieszczać, oraz żeby mógł przelecieć z jednej żerdzi na inną żerdź. Powinna mieć wymiary co najmniej 60 cm x 50 cm x 40 cm, ale oczywiście lepsza jest większa. W klatce powinny znaleźć się co najmniej dwie żerdzie, nie za grube i nie za cienkie, żeby ptaszek mógł swobodnie na nich siedzieć. Żerdzie nie mogą być również plastikowe, gdyż takie są śliskie i ptaszek będzie z nich spadał. Najlepiej żerdzie zrobić ze średniej grubość patyków zerwanych w lesie. Dół klatki powinien być wyłożony gazetami lub te żwirkiem czy piaskiem, co ułatwi sprzątanie. Dodatkowo w klatce powinno się znaleźć miejsce na pojemnik na karmę oraz na wodę, najlepiej zdejmowane od zewnątrz, co ułatwi opiekę nad kanarkiem i zminimalizuje ryzyko stresu przez wkładanie ręki do klatki. W niej można umieścić również budkę, do której ptaszek będzie mógł się schować, lub w przypadku parki ptaszków, żeby mogły wychować młode.

Charakter kanarka i przywiezienie do domu
Kanarki to towarzyskie ptaki, jednak decydowanie łatwiej jest je oswoić, kiedy posiadamy tylko jednego. Nie są agresywne, jak również łatwo je oswoić. Bardzo lubię śpiewać i trzeba wiedzieć, że będą to robić cały dzień. Lepiej nie kupować dwój samców, gdyż te na pewno nie będą żyły w zgodzie. Warto jednak pomyśleć o parce ptaszków, jeżeli często nie ma nas w domu. Będziemy mieli wówczas pewność, że ptaszki nie będą się nudzić.

Zobacz również

Kategorie
Galeria
O serwisie

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki o kotach oraz porady jak o nie dbać, aby były zawsze zdrowe. Zapraszamy do czytania :)

KONTAKT

Mail: kontakt@berkano-koty.pl
Tel: 803 453 003
Adres: Rynek 49, Wrocław