Kuweta dla kota

Kota, tak jak psa, z reguły nie wyprowadzamy na spacery w celu załatwienia potrzeb fizjologicznych. Dla tych mamy przeznaczone specjalne kuwety wysypane żwirkiem, do których się załatwiają. Jak zatem wybrać kuwetę, aby była ona jednocześnie funkcjonalna i komfortowa?

Kuweta dla kociaka
Kuwetę zdecydowanie musimy dostosować do wieku naszego zwierzaka. Kociaki dopiero uczą się z niej korzystać, dlatego musi być ona w takiej formie aby kociak się do niej nie zniechęcił, gdyż zacznie się wtedy załatwiać w innych miejscach. Dla małego kota kuweta nie musi być duża, ale powinna mieć niskie brzegi, żeby kociak bez problemu mógł do niej wejść. Nie powinna mieć zatem dodatkowej osłonki, gdyż o tą kotek często zaczepia łapkami. W przypadku kupna takiej warto na początek zdjąć osłonkę, a po jakimś czasie, kiedy kotek nauczy się gdzie jest kuweta oraz jak z niej korzystać, możemy taką osłonkę ponownie założyć. Dzięki temu kociak nie będzie wysypywał żwirku z kuwety. W przypadku kuwet zakrytych nie są one polecane podczas nauki, gdyż kuwety te są wyjątkowo duże, z wysokim brzegiem oraz z plastikowymi drzwiczkami, przez które kociak może mieć problem przejść.

Kuwety dla dorosłych kotów
Dorosłe koty mogą być wybredne i może nie spodobać im się zmiana rodzaju kuwety. Są jednak takie, które chętnie wypróbują inne miejsce do załatwiania potrzeb fizjologicznych. Dorosłe koty muszą mieć zmienioną kuwetę na większą, jak tylko widzimy, że kot ma problem z załatwianiem potrzeb fizjologicznych nie mieszcząc się w swojej poprzedniej kuwecie. Kuweta musi być na tyle duża, aby kot swobodnie się w niej mieścił, jak również mógł się w niej obrócić. Kuwety zakryte muszą być jeszcze większe. Kot ma w takiej ograniczoną przestrzeń i na pewno zbyt ciasna kuweta, gdzie podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych będzie musiał przybierać niekomfortowe pozycje. Takie kuwety, o ile są wygodne dla nas, nie znaczy, że są wygodne dla kota. Ze względu na kocią naturę kot powinien mieć możliwość szybkiej ucieczki, a zamknięte pomieszczenie z jednym wyjściem wcale im tego nie ułatwi. Z drugiej strony kuwety otwarte są mniej intymne, dlatego kota może stresować obecność innej osoby obok kuwety.

Na zakończenie
Zatem to, jaką kuwetę wybierzemy zależy nie tylko od nas, ale również od upodobań naszego kota. Sami najlepiej wiemy, co lubi nasz kot, i która kuweta najbardziej przypadnie mu do gustu. 

Zobacz również

Kategorie
Galeria
O serwisie

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki o kotach oraz porady jak o nie dbać, aby były zawsze zdrowe. Zapraszamy do czytania :)

KONTAKT

Mail: kontakt@berkano-koty.pl
Tel: 803 453 003
Adres: Rynek 49, Wrocław