Zakładamy akwarium

Niemal każde dziecko chce od rodziców czasem dostać jakieś zwierzątko. Najczęściej jest to pies, jednak nie każdy rodzić zgodzi się na tak wymagającego pupila. Z reguły rodzice najpierw chcą sprawdzić, czy nie straci zbyt szybko zapału oraz czy będzie w stanie systematycznie zajmować się swoim podopiecznym. Proponują wówczas inne zwierzątko i często pada na rybkę. Jak zatem założyć takie akwarium dla dziecka?

Jakie akwarium?
Na rynku mamy wiele rodzajów akwariów, poczynając od niewielkich kul, a kończą po ogromne akwaria do hodowli ryb tropikalnych. W przypadku dzieci jednak nie wchodzi ani jedna, ani druga opcja. Akwarium powinno być nieduże, aby dziecka nie zniechęciła zbyt duża ilość pracy. Akwarium możemy kupić plastikowe lub szklane, z górną pokrywą lub bez. Może być ona jednak potrzebna, gdyż doczepiona jest do niej często lampa, która ogrzewa akwarium i daje rybkom światło. Pamiętajmy o tym, aby dziecku nie kupować szklanej kuli, gdyż rybki w tak małym akwarium nie mają dostatecznej ilości tlenu.

Akcesoria
• Filtr - Podstawową rzeczą, jaką musimy kupić jest filtr, który będzie filtrował wodę i usuwał z niej wszelkie nieczystości. Usuwa on nie tylko odchody pozostawione przez ryby, ale również pokarm, który nie został zjedzony.
• Lampa - W akwarium mus być również zamontowana lampa LED, która będzie dogrzewać akwarium i dawać odpowiednią ilość światła znajdującym się w wodzie rybom i roślinom. Najlepiej, aby miała elektryczny włącznik, żeby dziecko nie musiało pamiętać, aby o konkretnej godzinie włączyć i wyłączyć ją.
• Termometr - W akwarium, powinniśmy również zamontować termometr, żeby dziecko mogło kontrolować temperaturę wody. Nauczy się wówczas, że rybki nie tylko potrzebują pokarmu, ale również i innych warunków do życia.
• Podłoże i domek – w małym akwarium domek czy zamek dla rybek nie będzie konieczny, gdyż będzie zajmował zbyt dużo miejsca. Konieczne jest natomiast wyłożenie dna specjalnym podłożem, z którego będą wyrastać roślinki
Musimy pamiętać, że akwarium musi być regularnie doglądane przez dorosłego opiekuna, gdyż dziecko w zabawie może zapomnieć o nakarmieniu rybek czy sprawdzeniu temperatury.


 

Zobacz również

Kategorie
Galeria
O serwisie

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki o kotach oraz porady jak o nie dbać, aby były zawsze zdrowe. Zapraszamy do czytania :)

KONTAKT

Mail: kontakt@berkano-koty.pl
Tel: 803 453 003
Adres: Rynek 49, Wrocław