Luksus kuwety samoczyszczącej

Kiedy bierzemy do domu kota podstawową czynnością, jaką nasz podopieczny musi się nauczyć, jest korzystane z kuwety. Na rynku mamy bardzo dużo kuwet do wyboru, ale musimy wrócić nie tylko na łatwość użytkowania jej, ale również na komfort naszego zwierzaka. Czy kuweta samoczyszcząca będzie lepsza od tych tradycyjnych?

Proste kuwety
Najprostszymi, najtańszymi i najłatwiej dostępnymi kuwetami, są prostokątne, plastikowe kuwety z dodatkowym brzegiem lub bez. Są one różnej wielkości oraz głębokości, zależnie od wielkości naszego zwierzaka. Bywają jednak kłopotliwe podczas użytkowania, gdyż zakopujący swoje nieczystości kot często wyrzuca połowę żwirku z kuwety. Wymaga to od jego właściciela ciągłego sprzątania wokół niej. Sam kot również może nie czuć się zbyt komfortowo, kiedy to podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych ktoś cały czas przechodzi koło jego intymnej strefy.

Kuwety zamknięte
Są to kuwety, w których panuje większa intymność. Nie nadają się jednak do małych pomieszczeń, gdyż są wyjątkowo duże. Zakryte ze wszystkich stron z plastikowymi drzwiczkami sprawiają, że kot czuje się w tego typu kuwecie komfortowo oraz bezpiecznie. Dodatkowo nie ma problemu z rozsypywaniem żwirku dookoła kuwety, a żwirek, który kot wyniesie na łapkach można szybo posprzątać. Kuweta ma zdejmowaną górną pokrywę, co zdecydowanie ułatwia jej czyszczenie.

Kuwety samoczyszczące
Są to bardzo nowoczesne i komfortowe kuwety. Najczęściej możemy spotkać 2 ich rodzaje:
• Kuweta samoczyszcząca opróżniana manualnie – ten rodzaj kuwety jest kuwetą zakrytą z kratownicą i dodatkowym pojemnikiem w postaci szufladki. Kiedy kot załatwi swoje potrzeby fizjologiczną wystarczy kuwetę obrócić w stronę kratownicy, aby nieczystości wpadły do specjalnej szufladki. Tą następnie wyjmujemy, a zwartość wyrzucamy
• Kuweta samoczyszcząca opróżniana elektronicznie – takie kuwety są wyjątkowo komfortowe, gdyż same opróżniają kuwetę z nieczystości bez konieczności interwencji człowieka. Po opuszczeniu przez kota kuwety uruchamia się czujnik, który uruchamia mechanizm sprzątający. Warto kupić tak luksusową kuwetę dla naszego pupila.
 

Zobacz również

Kategorie
Galeria
O serwisie

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki o kotach oraz porady jak o nie dbać, aby były zawsze zdrowe. Zapraszamy do czytania :)

KONTAKT

Mail: kontakt@berkano-koty.pl
Tel: 803 453 003
Adres: Rynek 49, Wrocław