Klatka dla gryzoni

Nie zawsze mamy możliwość przebywania cały czas z naszym pupilem. Świnka morska, królik czy inny gryzoń może się nudzić, kiedy nie będzie nas w domu. Musimy zapewnić im zatem odpowiednią rozrywkę, aby odpowiednio stymulować ich układ nerwowy i nie przyczynić się do różnych zaburzeń zachowania. Co zatem możemy zrobić, aby zwierzakowi nie nudziło się podczas naszej nieobecności?

Drugi zwierzak
Pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy, to oczywiście drugi zwierzak. Jeden gryzoń mając za towarzysza drugiego gryzonia z całą pewnością nie będą się nudzić. Nie muszę mieć nawet zbyt dużo zabawek, gdyż same zapewnią sobie rozrywkę. Będą w ciągu dnia spać, pożywiać się, jak również ganiać. Dlatego w przypadku posiadania dwóch gryzoni klatka powinna być znacznie większa.

Coś do gryzienia
Jeżeli nasz zwierzak nie ma niestety przyjaciela, wówczas musimy zapewnić mu inną rozrywkę, na przykład w postaci gałązek z drzewa. Trzeba jednak pamiętać, że muszą to być gałązki zerwane w miejscu, gdzie w pobliżu nie ma ulic. Uchroni to przed zjadaniem przez naszego gryzonia zielonych części roślin wraz z trującymi pierwiastkami. Zwierzak, który nie będzie miał nic zdrowego do gryzienia może się w końcu zająć gryzieniem prętów klatki. Nie będzie to dla niego zbyt zdrowe, jak również może przerodzić się w nawyk.

Dzwoniące zabawki
Króliki i inne gryzonie lubią podrzucać sobie różne zabawki. Dlatego warto kupić im coś z przeznaczeniem dla królików, jak na przykład dzwoniące piłeczki, lub kupić coś z zabawek przeznaczonych dla kotów. Niektóre gryzonie świetnie się również bawią grzechotkami dla dzieci, zwłaszcza tymi, które robią dość sporo hałasu.

Kartonowe pudełka
Króliki bardzo lubią się chować w kartonowych pudełkach. Dodatkowo mogą obgryzać ich brzegi ścierać sobie dzięki nim zęby. Możemy im również zaproponować kartonowe rury, w których będą się mogły schować lub toczyć je po klatce. Świetnie sprawdzą się również kartonowe rolki po papierze toaletowym czy ręczniku kuchennym. Może królik się w nich nie schowa, ale będzie mógł je toczyć po klatce, podrzucać oraz obgryzać.
Jak widać jest wiele zabawek, które możemy zaoferować naszemu pupilowi. Trzeba jednak pamiętać, żeby co jakiś czas wymieniać je na inne, gdyż inaczej nasz podopieczny znowu zacznie się nudzić.


 

Zobacz również

Kategorie
Galeria
O serwisie

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki o kotach oraz porady jak o nie dbać, aby były zawsze zdrowe. Zapraszamy do czytania :)

KONTAKT

Mail: kontakt@berkano-koty.pl
Tel: 803 453 003
Adres: Rynek 49, Wrocław